Online Destek
  • Diyet Uygulamaları

En Başarılı Diyet Uygulamaları


Sağlıklı beslenmek ve kilo vermek özellikle bayanlar için önem taşıyor. Bunun için de diyet listeleri arayışına giriyor. Gelişen teknoloji bu noktada devreye giriyor ve çeşitli uygulamalar ile kilonun kontrolü, kalori takibi ve motivasyon konusunda diyet yapmak isteyenlerin büyük destekçisi oluyor. İşte Android ve iOS uyumlu akıllı telefonlar için üretilmiş en iyi diyet uygulamaları.


My Fitness Pal


My Fitness Pal bünyesinde 5 milyondan fazla gıdayı besin değerleriyle birlikte barındırıyor. En çok kullanılan diyet uygulamalarından biri olan My Fitness Pal yaş, boy, ağırlık ve hedeflenen kilo bilgileri girildiğinde kişiye özel bir haftalık bir program hazırlayarak ne kadar kalori alınabileceğini ve en uygun gıdaların neler olduğunun bilgisini veriyor.


Diet Point- Weight Loss


130 farklı diyet programı bulunduran yazılım kişisel bilgiler ve hedeflenen kilo girildiğinde en uygun programı öneriyor. Sık sık bildirim yaparak motivasyonu yüksek tutan uygulama, günün hangi saatinde ne yemek gerektiğini belirtiyor.


Weight Watchers


En eski diyet uygulamalarından biri olan Weight Watchers özel diyet programı önerisi, günlük kilo takibi, kalori hesabı, barkod okuma özelliği ile ücretsiz olarak kullanılabiliyor. Premium üyelik diğer kullanıcıların değerlendirmeler yaptığı sayfaya yönlendirilme imkânı ve gerçek bir diyetisyene 24 saat ulaşarak soru sorabilme imkânı tanıyor.


My Diet Coach


My Diet Coach, özellikle kadınlara hitap eden ve sağlıklı eyleme bir deneyim puanı verip seviye atlatarak motivasyon eksikliği sorunu yaşayanlara yardımcı olan bir yazılım. Kilo kaybı çeşitli animasyonlarla takip edilebiliyor, sıklıkla hatırlatmalar gönderiyor ve örneğin çok istenilen elbisenin sizde nasıl duracağını gösteriyor. Ücretli sürümü sanal avatar üzerinde fazla sayıda elbise denemeye ve puan kazanmaya imkân sağlıyor.


Endomondo


Endomondo, hedeflere uygun egzersiz programı çıkarıyor, yürüyüş veya koşunun süresini, bu sırada yakılan kalorinin durumunu, hedefe ne kadar yaklaşıldığını gösteriyor ve kişisel başarı sosyal medya sitelerindeki hesaplardan ilan ederek motive ediyor.


LoseIt


LoseIt sosyal medyayı yazılımı kullanan diğer kişilerle yarıştırarak kilo vermek için araç olarak kullanıyor. Yemeğin resmi gönderildiğinde kaç kalori olduğunu hesaplıyor.


Fooducate 


Fooducate belli bir gıdanın uygulanan diyet için uygunluğunu belirten basit kullanımı olan bir yazılım. 4 milyonun üzerinde gıda ve besinin bilgilerinin yer aldığı yazılım marketteki herhangi bir gıdanın barkodu okutulduğunda onunla ilgili tüm besin değerlerini vererek uygun olup olmadığını belirtiyor.


Diyetkolik


Türk mutfağına ait yemeklerin besin değerleri ve kalori bilgilerini bulunduran yazılım diyet uzmanlarının sosyal medya paylaşımlarının takibine imkân sağlıyor. Üye olunduğunda kişisel diyet programı oluşturmak, tüketilen su miktarını takip etmek ve menü alternatiflerini görebilmek mümkündür.


Pact 


Pact, haftalık olarak kaç kilo verebileceğiniz hakkında iddiaya girerek hedef tutturulduğunda gerçek parayla ödeme yapan, hedefe ulaşılamadığında parayı banka hesabından kesen ilginç bir yazılım. motivasyon aracı olarak görülebilir.


Rise 


Haftalık 15 dolar karşılığında özel, gerçek bir diyet koçu sağlıyor. Koç her gün sabah yiyebileceğiniz şeylerin listesini göndererek sizi takibe alıyor. Hedeflere ulaştığınızda ödüllendiriliyorsunuz.


Tüm bu programlar mutlaka diyet için fayda sağlayacaktır. Ancak yine de diyetisyene danışmak da fayda vardır.

Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Diyet Uygulamaları


Online Destek