Online Destek
  •  Hızlı ve Sağlıklı Kilo Vermek

Yaz mevsiminin gelmesi ile birlikte herkesi bir kilo verme telaşı sarar. Peki kısa sürede nasıl  hızlı ve sağlıklı kilo verebiliriz? Öncelikle hızlı kilo vermek yerine sağlıklı ve kalıcı kilo vermeyi hedeflemeliyiz. Uzun süre aç kalarak yapılan diyetler sağlığımızı olumsuz etkileyebilir. bu nedenle yediklerimize dikkat etmeli ve nelerden uzak durup neleri tüketmemiz gerektiği noktasında tecrübe edinip sağlıklı ve kalıcı kilo verebiliriz

Bol Su Tüketmek

Hemen hemen tüm uzmanlar kilo verme aşamasında   bol su tüketimini kesinlikle tavsiye etmektedir. Günde en az 2 litre su tüketmemiz gerekiyor. Su tüketimi metabolizma  hızını arttıracağı için kalori yakmamızı sağlar. Özellikle sabahları aç karnına 1 büyük bardak suyun içine birkaç damla limon atıp içmek metabolizma hızımızı daha da artıracağı için zayıflamada etkili olacaktır.


Kahvaltı

Sabahları kesinlikle kahvaltı yapmak gerekir. Özellikle doyurucu gıdalar tüketilmelidir. Bunların başında da yumurta gelir. Ayrıca kahvaltıda mutlaka Her gün farklı yiyecekler yenilmelidir. Çünkü her gün aynı yiyeceklerin tüketilmesi bağışıklığa sebep olacağı için kilo vermenin durmasını neden olabilir


Lifli gıdalar

Lifli gıdaların tüketimi sindirime yardımcı olacağı için uzun süre tok kalmamızı sağlayarak sağlıklı ve kalıcı kilo vermenize yardımcı olur

 

Meyve ve Sebze

Meyve ve sebzeler düşük kalorili besinlerdir ve içlerinde bol su bulundurdukları için kilo vermemizde büyük rol oynar.

 

Bitki Çayları

Yağ yakımı ve metabolizmayı hızlandıracak bitkisel çayların mutlaka tüketilmesi gerekir. Bitki çayları toksinleri atmamızda büyük kolaylık sağlar. Özellikle de yeşil çayın  gün içerisinde mutlaka tüketilmesi gerekir.

 

Kahve İçmek

Kahve içinde bulundurduğu kafein sayesinde metabolizma hızını arttırır. Ayrıca iştahı kestiği de söylenmektedir. İyi demlenmiş filtre kahve veya Türk kahvesi diyet menünüzde bulundurmanız gereken içeceklerden olmalı. Tabi mutlaka şekersiz ve kremasız olarak tüketilmelidir.

 

Ekmek  ve Hamur İşi

Kilo vermeye kararlı isek eğer ekmek azaltmalı ve hamurlu gıdalardan mutlaka uzak durulmalıyız.

 

Tuz ve Şeker

Kilo verme aşamasında özellikle tuz ve şekerin azaltılması gerekir. Özelikle tüketilen tuz vücutta yaklaşık 200 250 mil su tutacağı için kilo vermemizi engelleyebilir.


Kalori Hesabı

Kalori hesabı mutlaka yapılmalı ve kalorinin üstüne çıkabilecek yiyeceklerden kesinlikle uzak durulmalıdır.

 

Küçük Porsiyon

Porsiyonlarımızı mutlaka küçültmeliyiz. Unutulmamalı ki porsiyonlar ne kadar büyürse yemek yeme isteğimizde o kadar artar. Bu nedenle porsiyonlarımızı mutlaka küçültmeliyiz. Ayrıca yemek yerken  yavaş yiyip yediklerimizi de iyi çiğnememiz sindirim açısından kolaylık sağlar.

 

Spor

Tüm bu sayılanların tamamlayıcısı ve olmazsa olmazı elbette düzenli spor yapmaktan geçer. Hem sağlıklı yaşam açısından hem de kilo verme açısından  spor mutlaka yapmalıyız. Sporu zorunluluktan çıkarıp yaşam biçimimiz haline getirmeliyiz.

 

Bu kuralları uyguladığımız takdirde hızlı ve kalıcı kilo vermemiz mümkündür Tabii unutulmamalıdır ki her şeyin aşırısı zarardır. O nedenle bu kurallara uyarken mutlaka kararında yapmak gerekir

Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Hızlı ve Sağlıklı Kilo Vermek


Online Destek