Online Destek
  • Kilo vermek isteyenler

Kilo Vermek İsteyip Kilo Vermeyi Başaramayan Ve Yeni Başlayan Kişiler İçin Diyet Önerileri

Baktınız kendinize formda değilsiniz veya kendinizi aşırı kilolu hissediyorsunuz ya da bir programınız var ama başarılı olamadınız. O zaman bu tavsiyeler tamda siz diyet sever kişilere özel.

Düşünün kilo vermeye karar verdiniz ancak bir zamandan sonra sıkılıp bıraktınız ve başarılı olamadınız. Düşünüyoruz düşünüyoruz ama bir sonuca varamıyoruz baktık ki bunlar böyle olmamalı diyoruz. Ama bakın kendinize bir takım sorular sormaktan da asla vazgeçmeyin. Mesela kendi kendimize şöyle bir soru soruyoruz Başladığım diyetten vazgeçersem mutsuz olur muyum? Neden diyeti başaramayıp yarıda bırakıyorum gibisinden sorular yönelterek bir sonuca varmanız daha kafi olacaktır.

Size bir sorum olacak; Zayıflamak için sağlığınız mı sizi zorlamakta yoksa görünümünüz mü daha çok zorlamakta? Eğer bu sorunun cevabını verebiliyor iseniz sağlıklı diyet için iyi bir başlangıç yapmış olacaksınız.

Kilo Vermek İçin Nasıl Bir Motivasyona Sahip Olunmalı? Sağlıklı Kilo Vermek İçin Neler Yapmalıyız?

Siz zayıflamaya karar verdiğinizde çevrenizden gelen tepkiler ne oldu? Arkadaşlarınızın sizin zayıflamanız hakkında fikri nedir? Başlayacağınız diyet planı size ne kadar uygun? Eğer bunların cevabında bir destek veya sonuç alabiliyor iseniz mutlaka diyetinize devam etmelisiniz.

Sağlıklı kilo vermek için mutlaka hızlı yöntemler öğrenebilirsiniz ancak burada dikkat etmeniz gereken en hususi nokta sizin sağlığınızın bunun için ne kadar uyumlu olduğudur. Hızlı ve sağlıklı kilo vermek yaşam tarzınızı daha kolay bir hale getirebilir böylece hem güzel bir diyet ile zayıflamış olursunuz hem de başarılı sonuçlar elde ederek kendinizi mutlu edebilirsiniz. Unutmayın kilo vermek istiyorsanız ilk olarak bu işi beyninizde bitirmeniz gereklidir. Kendinize ben bu diyeti başarabilirim herkes gibi bende sağlıklı bir vücuda sahip olabilirim gibisinden sözler diyerek kendinizi motive etmelisiniz.

Düşününün belki beğendiğiniz bir elbise var ama onu giyemiyorsunuz ilk yapmanız gereken onu giyebileceğinizi düşünmek olmalıdır. Kendinize bakın önceki yaptığınız yanlışlardan teker teker vazgeçmeye bakın. Yaptığınız ilk diyetten sonra kilo verip tekrar kendinizi salıvermeyin. İstediğiniz kiloya ulaşmak ve devamlı o kiloda kalmak için yaptığınız diyeti mutlaka devam ettirin. Diyet yaparken de bol bol su içmeyi ihmal etmeyin. Sağlığınıza olumsuz etki edebilecek çeşitli alkol veya zararlı etken sağlayan yiyecek ve içeceklerden uzak durun. Bu sayede daha düzenli kilo verdiğinizi görmüş olacaksınız.

Mutlaka günde 2-3 litre arası kadar su tüketin. Su içerken ara sıra suyunuzun içine limon veya tarçın türü eklemeler yaparak hem tat alın hem de güzel bir izlenim edinin.  Burada önemsenmesi gereken diğer bir husus ise mutlaka yediğiniz yemekten sonra su içmeyi ihmal etmeyin. Su içmek hem vücuda mineral kazandırır hem de size tokluk hissi kazandırmış olur bu sayede aşırı yemek yemekten kurtulmuş olursunuz. Özellikle her sabah uyandığınızda 2 bardak su içmeyi unutmayın çünkü su hayattır.


Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Kilo vermek isteyenler


Online Destek